• 3 druhy koupelnových vysokých skříní

  Nedostatek místa pro uskladnění nejrůznějších věcí v bytě se řeší například skříněmi vysokými až ke stropu. Platí to nejen o zabudovaných předsíňových skříních, nebo o skříních v ložnici či jinde v interiéru, ale i o koupelně. V tomto případě možná ještě ve větší míře, jelikož koupelna obvykle příliš prostoru neposkytuje.

  Koupelnová skříňka vysoká

  Tím spíše každý ocení možnost uschovat co největší množství nejrůznějších věcí do prostorné skříně. Koupelnová skříňka vysoká nabízí využití prostoru, který by jinak zůstal prázdný. Do vyšších pater skříňky můžete ukládat hygienické potřeby, čistící prostředky či jiné předměty, které slouží jako rezervní zásoba a nižší poličky využijete pro věci denní potřeby.

  Druhy koupelnových vysokých skříní

  Praktická, funkční a elegantní je koupelnová skříňka se závěsnou konstrukcí. Tento systém umožňuje ponechat volný prostor pod skříňkou, takže vlhká podlaha, která je pro koupelnu typická, se snadno vytírá. Je to elegantní a chytré řešení.

  Tyto skříňky jsou dodávány v několika barevných odstínech, takže si každý může vybrat podle stylu své koupelny. Konstrukce skříňky bývá z pevného lamina, které je zárukou velké nosnosti a dlouhé životnosti i ve vlhkém prostředí koupelny. Vnitřní prostor je rozdělen na pět i více polic, z nichž jedna bývá otevřená.

  Dalším typem je vysoká skříňka vedle umyvadla. Disponuje zabudovaným košem na prádlo, což je velice praktické a důmyslné řešení. Koš je výklopný, takže nevyžaduje žádné místo navíc a použité prádlo je ukryto před našimi zraky. Koupelna tak poskytuje více prostoru a působí uklizeným a upraveným dojmem.

  Oblíbené jsou vysoké skříňky se čtyřmi výškově stavitelnými nožičkami, které jednak umožňují vyrovnat stabilitu skříňky, a jednak můžete snadno vytírat podlahu pod skříňkou. Bíle lakované boky a dvířka působí elegantním a čistým dojmem. Vtipným řešením je vyndavací koš na prádlo, který lze ze skříňky vyjmout a odnést k pračce, pokud je umístěna mimo koupelnu a například je součástí kuchyňské linky.