• Co by měla umět ideální skříňka pod umyvadlo?

  Koupelnový nábytek má spousty specifik. Musí být odolný proti teplotě, vlhku a zároveň být i praktický. Skříňka pod umyvadlo navíc musí řešit i prostor pro umyvadlo. Je tedy velmi obtížné vybírat celý komplet koupelnového nábytku.

  Nemluvě o pořízení jednotlivých kusů nábytku, které spolu musí skvěle ladit. K výběru skříňky je tedy důležité si dát pozor na pár maličkostí. Pokud výběr umyvadlové skříňky nepodceníte, bude vám sloužit dlouhá léta.

  Luxusní skříňky pod umyvadla v koupelně

  Skříňka pod umyvadlo musí být odolná

  Stejně jako u koupelnového nábytku i skříňka pod umyvadlo musí být odolná proti vlhku, teplotě a vodě. Pokud není vyrobena z dostatečně odolného materiálu a speciálně ošetřena, během několika měsíců může být nenávratně zničena.

  Chci vidět všechny varianty skladem

  Základem výběru skříňky pod umyvadlo je tedy kvalitní materiál a provedení skříněk pod umyvadlo. Druhý způsob jak ochránit koupelnový nábytek je ošetření nábytku speciální povrchovou úpravou. Ta je již provedena při výrobě nábytku. Skříňka pod umyvadlo je tak odolná proti neduhům, které se vyskytují v koupelně.

  Jaké existují odolné materiály na výběr?

  Nejčastějším materiálem je dřevotříska či klasické dřevo, které je upravené a odolné proti vlhkosti. Při výběru skříňky pod umyvadlo je důležité hlídat především rohy. Neboť tam vzniká nejčastější eroze u skříněk. Ochranná vrstva je tam nejslabší a vlhkost proniká nejčastěji právě tam. Poté dřevo praská a ochranná vrstva se vlní. Dochází tak ke zničení skříňky.

  Skříňka pod umyvadlo se však dá chránit. Stačí udělat pár bezpečnostních opatření. V prvé řadě nedávejte skříňku příliš blízko vaně, tak aby nedocházelo k častému kontaktu s vodou. Pokud nezbývá jiná možnost, je dobré při každém namočení otřít vodu, která se nestihla vsáknout do dřeva.

  Umístění je také klíčové

  Dále je dobré ukotvit skříňku na zeď nebo používat nožičky a nedávat skříňku plnou plochou na zem. Skříňka s umyvadlem navíc řeší častý problém s těsněním kolem umyvadla. To je dalším nešvarem, který však kvalitní skříňka nemá.

  Ukažte mi všechny skřínky pod umyvadlem

  K odstranění tohoto problému postačí pokud bude koupelna dostatečně větraná. V případě přívodu vzduchu do místnosti, předejdete všem problémům spojeným s vlhkostí v koupelně. Vaše skříňka pod umyvadlo tak zůstane v pořádku a bude vám sloužit dlouhá léta.