• Horní koupelnové skříňky

  S rekonstrukcí koupelny je spojeno i její zařizování a vybavování koupelnovým nábytkem. Ovšem nemusíte koupelnu hned bourat. I starší, ale funkční koupelnu si můžete zařídit podle svých představ. Koupelnový nábytek by měl být především praktický, odolný a také elegantní. Jedním z nejčastěji využívaných prvků v koupelně jsou horní skříňky.

  Výběr materiálů

  Také v eshopu je pestrý výběr nabídek. Každý si může vybavit svou koupelnu praktickou a esteticky líbivou závěsnou skříňkou. Horní skříňky jsou se zrcadlem i bez něj, různých tvarů a velikostí a rovněž v materiálech je velký výběr. Různé designové a barevné provedení umožňuje například materiál MDF, který vyniká kvalitou a odolností vůči vlhku, což je u koupelnového nábytku nejpodstatnějším parametrem. Praktickým a lehkým materiálem pro horní koupelnové skříňky je také lamino.

  Druhy koupelnových skříněk

  Velice praktické jsou závěsné skříňky s pravými či levými plnými dvířky a jednou vnitřní policí, kterou lze nastavit podle potřeb. Pokud to vnitřní prostor koupelny dovoluje, vyplatí se širší dvoukřídlé řešení, které pojme mnohem více hygienických, mycích a dalších koupelnových předmětů. Universální jsou závěsné skříňky, u kterých lze pro jednodušší instalaci použít i nožičky. Jejich výhodou je, že je lze kombinovat s různými doplňkovými skříňkami a zrcadly. Materiálem může být například lamino, které je výhodné na údržbu a odolné vůči vlhku. Přesto je dobré nevystavovat skříňky trvalé vlhkosti a styku s vodou, což může vést k poruše funkce dovíracích mechanismů. Je dobré po použití koupelnu řádně vyvětrat.

  Levné a elegantní skříňky

  K nejoblíbenějším patří levné koupelnové skřínky, které nabízejí jednoduché a ekonomické řešení zejména do malé koupelny. Nejčastěji jsou vyráběny v bílé barvě, ale dostupné jsou také skříňky s dekorem dřeva. Přes přijatelné ceny jsou levné skříňky vyráběny tak, aby poskytovaly pohodlný přístup ke všem úložným prostorům. Jak mezi levnými, tak mezi luxusními závěsnými skříňkami si můžete vybrat skříňky se zrcadlem i bez něj. Praktická a také velmi elegantní je horní závěsná skříňka, u které dvě zrcadla tvoří dvířka a v dolní části pod dvířky je ještě polička na drobnosti.