• I levný koupelnový nábytek může být luxusní

  Zařizování koupelny není nikdy jednoduchou záležitostí. Musí vybrat správná umyvadla, vana, sprchový kout a také dokonalé obklady. Musíme však myslet ještě na jednu důležitou položku a tou je správný koupelnový nábytek, který bude dokonale korespondovat nejen se zbytkem koupelny, ale i s celým vybavením domu či bytu.

  Pokud však náš rozpočet stačil pouze na základní sanitární vybavení, a na nábytek toho příliš mnoho nezbylo, nesmíme zoufat. Sehnat se dá totiž i levný koupelnový nábytek, který bude v koupelně vypadat přímo skvěle.

  Levný nákup do českých koupelen

  Zcela nový nábytek?

  Pokud si vybavujeme novou koupelnu, a hledáme nábytek, který bude hezký a zároveň nebude nikterak drahý, pak si musíme v prvním kroku udělat přesný rozpočet. Pokud ten nebude nikterak velký, nemusí pro nás být hlavním cílem pořízení nového nábytku. Jste-li alespoň z části manuálně zruční, můžete se pokusit o renovaci nábytku staršího.

  Chci vidět všechny kusy skladem

  Dávejte si však pozor na to, v jakém stavu bude. Vlhkost nedělá nábytku dobře a proto je potřeba prověřit, zdali zub času nenechal na dřevu či dřevotřísce svůj otisk. Můžete improvizovat a vybírat i z nábytku, který původně nebyl určen do koupelen. Takovýto nábytek vždy opatřete dostatečnými nátěry, které jej ochrání před vlhkostí.

  Nově a levně – to zvládnou všichni

  Disponujeme-li alespoň trochou finančních prostředků, bude pro nás určitě jednodušší pořídit si nábytek nový. Vybírat bychom měli takový nábytek, který se hodí skvěle nejen do naší koupelny, ale bude korespondovat i se zbytkem vybavení našeho domu.

  Na výběr budeme mít nejčastěji z dřevotřísky s dýhou. Mezi to nejmodernější patří nábytek lakovaný ve vysokém lesku. Mezi moderní úpravy i levnějšího nábytku patří folie. Ty můžeme na nábytek nalepit přesně podle naší fantazie. Můžeme tak nechat naše skříňky rozkvést, nebo na ně dát nejrůznější vzory.

  Jak nakoupit levně a kvalitně?

  Při vybírání se řiďte hlavně prostorem, který jednotlivé skříňky nabízejí. Ten by měl být co největší, abyste do něj uložili vše potřebné. Vhodným řešením jsou tzv. koupelnové sestavy, které nabízejí kompletní výbavu koupelnového nábytku v jednotném stylu a se vším, co potřebujete. Nebojte se při jeich výběru kombinovat a využívat spojení nejrůznějších materiálů, od dřeva, přes kov, až po sklo.