• Jak se hledá ideální koupelnová skříňka ( i se zrcadlem)?

  Koupelna slouží nejen k očistě a provádění základních hygienických úkonů. Také je to místo odpočinku, relaxace a úpravy zevnějšku před odchodem do zaměstnání.

  Zejména ženy si potrpí na zkrášlování svého obličeje, k čemuž nezbytně potřebují kvalitní a pokud možno co největší zrcadlo.

  Vysoké skříňky

  Jelikož koupelna nenabízí tolik prostoru, aby bylo možno byť jen jednu stěnu vyčlenit pro umístění zrcadla, je z praktického hlediska naprosto ideální zrcadlo na dvířkách koupelnové skříňky. Obzvláště vysoké koupelnové skříňky umožňují instalovat zrcadlo výšky dospělého člověka, takže je takové zrcadlo nejen praktické a účelné, ale navíc může být chráněno, pokud je připevněno na vnitřní straně dvířek skříňky.

  Galérky

  Pro koupelny jsou nejtypičtějšími nábytkovými prvky galérky. Jedná se o malé závěsné skříňky nad umyvadlem. Umožňují uložit zubní kartáčky, kosmetiku či jiné přípravky a zároveň slouží mužům při holení a ženám při malování očí a při provádění dalších kosmetických úprav obličeje. Vnější strana dvířek je totiž tvořena zrcadlem. Galérky mohou mít klasicky dvoje dvířka, nebo jsou sestaveny ze tří částí s krycími zrcadlovými segmenty.

  Na trhu je bohatý výběr galérek různých typů, velikostí a vnitřního uspořádání poliček. Koupelnová skříňka se zrcadlem může mít i bohatou funkční výbavu, kterou tvoří postranní LED osvětlení, stmívač, elektrická zásuvka apd. Rovněž materiál je různý, od klasického laminátu až po provedení Titan Alu. Dostatečný prostor poskytuje možnost úschovy kosmetických a hygienických potřeb a vnější rozměr umožňuje instalaci dostatečně velkých zrcadlových ploch.

  Zrcadla

  Koupelna je specifické prostředí, kde je stále vlhko a vodní páry jsou příčinou zamlžení skel a zrcadel. Proto jsou ideální zrcadla s úpravou proti zamlžení. Pro aktivaci systému proti zamlžení musí být zrcadlo zapojeno k přívodu el. energie, kterým některé galérky disponují. Zrcadlo může být také osvětleno, a to ambientním LED osvětlením v jeho dolní nebo horní části.