• Jak vypadá nejlepší skříňka do koupelny?

  Vlhkost v koupelně si nevybírá místa, kam zasáhne. Ať už je v místnosti vlhkost způsobená špatným větráním nebo vytápěním malého prostoru, odnáší to i váš koupelnový nábytek.

  Pokud tedy sháníte skříňku do koupelny, měla by podléhat i určitým kritériím. Vsaďte na kvalitu a dostane se vám i designu. Nemusíte se bát, protože dnes je nabídka, co se týče koupelen a programů, velmi pestrá!

  Roli u skříněk hraje povrchová úprava

  To, co máte v obýváku není vhodné v koupelně a naopak. Nejde ani tak o design, jako o materiál. V obývacím pokoji není nábytek v kontaktu s vodou, jen nepatrně, když třeba uklízíte. Jenže nábytek v koupelně zaregistruje každou kapičku. Skříňka do koupelny by se mohla bez nechráněných částí lišt a pásků nevratně poškodit, což by jistě byla škoda. Když už se nábytek s vodou setká, osušte ho.

  Koupelnové skřínky na výběr

  Materiály, které odolávají vlhkosti jsou z velké části označovány pod názvy jako dřevotříska nebo MDF s polyuretanovými laky v různých odstínech barev. Už není problém mít žlutou nebo fialovou koupelnu, dnešní době přejí i odvážné kombinace.

  Designy, které si vás v koupelně podmaní

  Ač se řada designérů shodne na přírodních tónech nebo bílé barvě (s tím jde totiž zkombinovat cokoliv), v závěru je tak lacinější doladit k volbě koupelnového nábytku koberečky a osušky, než třeba novou skříňku.

  Chci vidět všechny kusy skladem

  Výborným detailem pro nábytek, který se nachází na zemi a není zavěšen nad zemí, jsou nožky. Zde také pozor, pokud jsou kovové, tak z nerezu, dokonale vypadá a plní svou funkci na 100 %, např. leštěný chrom nebo nikl.

  Pokud toužíte po koupelně z masivního dřeva buďte opatrní. Dobrou volbou je teak, který je odolný proti vlhkosti, ale stejně musí být správně ošetřen speciální povrchovou úpravou. Podobnou úlohu vám však splní dřevodekor, který je nápaditý a má stabilnější vlastnosti. Ať už zvolíte švestku, dub, olši, ořech, calvados nebo wenge od pravého masivu se liší jen nepatrně. Laik to pouhým okem ani nepozná.

  Skryté detaily vítězí

  Co se týče různých výsuvů a zásuvek koupelnové skříňky, vše volte s ohledem na precizní propracování. Vylomený pant se hůře mění, hlavně ve vlhkosti. Pokud má vaše skříňka ověření a vlastní certifikát ISO, je pro vás tím nejlepším.

  Ovšem stejně tu platí pravidlo, že čím dál umístěná od vody, tím lépe. Koupelna se tak pro vás stane místností, kde na vás nebudou číhat bakterie z vlhkých koutů, ale jen krása vašeho dokonalého umu skloubit vše k jedinečné a zdravé relaxaci.

  Ukažte mi nejlepší koupelnové skřínky