• Koupelnová sestava – umyvadlo se skříňkou

  Umyvadlo do koupelny patří podobně jako vana či další věci. Bez něj bychom si koupelnu nedokázali představit. Dnešní nabídka různých sestav pro koupelnu je opravdu široká, vybere si tak opravdu každý.

  Máte možnost si vybrat samotné umyvadlo, nebo duo umyvadlo se skříňkou, které vypadá opravdu hezky a elegantně. Díky skříňce získáte místo, kde je možno uložit ručníky či jiné kosmetické potřeby, kterých je v koupelně pěkná spousta. Můžete si vybírat z velké řady barev, materiálů a tvarů přesně ty pravé pro vás!

  Z lazeben ke koupelnám

  Dříve existovaly lazebny, místa, kde lidé své tělo očišťovaly. Během 17. a 18. století zažívaly koupelny velký rozmach. Z lazeben pomalu přecházely do domů a statků. Nejdříve rozmach koupelen zaznamenala šlechta, teprve pak prostý lid.

  Lidé nejdříve začali využívat běžné parfémy, ty měly za úkol přebít pach lidského nemytého těla. Vývoj však člověk nezastaví a koupelny se postupem času vyvíjejí a formovaly do podoby, kterou známe dnes. Boom nastal v 60. letech 19. století. V té době se koupelny začaly stávat součástí hotelů, penzionů a také obyčejných prostor.

  Domy se stavěly již rovnou s vlastním hygienickým příslušenstvím. Zajímavé je, že domy disponovali splachovacím záchodem a hygienickou výlevku v kuchyni, ale chyběla jim koupelna.

  Jakou skříňku si vyberete?

  Umyvadlo se skříňkou si můžete vybrat z mnoha různých typů. Máte-li omezeny finanční možnosti, pořiďte si levné umyvadlo se skříňkou. Opakem je luxusní provedení, které se hodí do luxusních koupelen.

  Můžete si vybrat rustikální typ, moderní či retro umyvadla se skříňkou. Máte-li koupelnu ve velmi originálním stylu, pak si pořiďte také originální umyvadlo se skříňkou. Fantazie se meze nekladou, je dobré však držet se celkového typu vaší koupelny.

  Materiál a barva

  Umyvadlo se skříňkou v sobě nejčastěji kombinuje dva či více materiálů. Umyvadlo se obvykle vyrábí z keramiky a skříňka bývá vyráběna z mnoha materiálů. Například dřevo, lamino, dřevotříska, plast a podobně.

  Mnohdy se materiály kombinují, například dřevotříska s laminem. Barva umyvadla se skříňkou bývá různá. Umyvadlo bývá nejčastěji bílé či krémové, může však být i černé či nerezové. Skříňka bývá bílá, béžová či krémová. Můžete si vybrat i barevnější provedení jako například červená, zelená nebo modrá. Vybírejte podle vzhledu vaší koupelny.