• Koupelnová skříňka pod umyvadlo jakou ji neznáte – TIP

  Zařizování koupelny, to není jen vybírání správné vany, umyvadel a obkladů, velice důležitý je také nábytek, který vytváří celkový obraz koupelny a udává její styl.

  Mezi nejčastější koupelnový nábytek, který si pořizujeme, patří koupelnová skříňka pod umyvadlo. Jedná se o jeden z nejpraktičtějších a zároveň nejstarších druhů koupelnového nábytku. Již od počátku existence prvních keramických umyvadel tvořily jejich podstavec jakési dřevěné skříňky, do kterých bylo umyvadlo zapuštěno.

  Skřínky dolní pod umyvadla

  Vše se vyvíjí i skříněčky do koupelen

  Stejným stylem se řeší umístění umyvadel v koupelně i dnes. Umyvadlo je zkrátka součástí skříňky pod ním, popřípadě je na této skříňce umyvadlo položeno. Systémy, jak je umyvadlo se skříňkou propojeno se různí, nejčastěji však vede odpadová roura dolů skrze skříňku do zdi a zabírá tak kus místa.

  Za 1 cenu 2 kousky nábytku

  Pří vybírání koupelnové skříňky pod umyvadla je tedy velice důležité volit skříňku, která se nám nejen perfektně hodí do interiéru, ale také skříňku, která je dostatečně prostorná pro naše potřeby a která si bude “rozumět“ i s naším umyvadlem.

  Výběr skříňky, kterou budete milovat nejenom vy

  Při vybírání skříňky se zaměřte také na její uchycení. Pokud budete chtít pod skříňkou neustále udržovat maximální čistotu, je vhodné zvolit skříňku zavěšovací, která se nebude žádným bodem dotýkat země. Nemusíte mít strach o její pevnost.

  Dnešní technologie jsou tak daleko, že si na zavěšenou skříňku můžete i sednout. Další variantou, která nám umožňuje bezstarostný přístup pod skříňku, jsou skříňky s odnímatelnými nožičkami, které odeberete a pohodlně se dostanete do prostoru pod skříňkou.

  Co se týče materiálů, tak těch se nám zde nabízí celá řada. Od klasické dřevotřísky s dýhou, přes masiv až po skříňky lakované s vysokým leskem, u kterých můžeme volit i mezi pastelovými barvami a které můžeme nejrůznější zdobit vinylovými potisky a malými tapetami.

  Umyvadla a skřínky = 2v1