• Je lamino ideální materiál pro luxusní koupelnový nábytek?

  Luxusní koupelnový nábytek není těžké sehnat. Musíte však umět rozeznat ten správný a kvalitní kousek od toho špatného. To platí i pro lamino, který je ideálním materiálem pro luxusní doplňky do koupelen. Jenže zároveň jim být nemusí. Vše totiž záleží na tom, jak kvalitně je koupelnový nábytek vyroben.

  Problém koupelnového nábytku z lamina

  Pojem lamino v sobě ukrývá dřevotřískovou desku pokrytou laminovacím papírem, která je zalitá melaminovou pryskyřicí. V samotném povrchu není až tak velký problém. Melaminová úprava v podání pryskyřice vytvoří celkem odolný povrch.

  Luxusní koupelnový nábytek z lamina však jiný problém. Ten je většinou ukryt na hranách desek. Ty jsou odkryté a dřevotříska není odolná proti vlhkosti. V případě, že se do těchto míst dostane voda, je luxusní koupelnový nábytek vystaven nezadržitelné zkáze.

  Jak zabránit zničení luxusního koupelnového nábytku z lamina

  Pro klasický nábytek z lamina se používá lepidlo s názvem EVA. Tento způsob lepení hran je naprosto dostačující. Nicméně pro luxusní koupelnový nábytek to nestačí. Pro tento typ nábytku je vhodnější použít lepidlo PUR, který prodlouží životnost nábytku. Toto lepidlo je vhodné i pro prádelny či kuchyně, kde je větší množství vlhkosti.

  Jak poznat kvalitní prémiový koupelnový nábytek

  Velkým problémem pro laika, ale i odborníka je skutečnost, že kvalitní koupelnový nábytek nelze příliš rozeznat od toho méně kvalitního. Samozřejmě, že jdou vidět odlišnosti ve zpracování nábytku, jako jsou sedřené hrany, špatně posazené panty atd.

  Nicméně zjistit to, zda jsou koupelnové doplňky z lamina kvalitně ošetřeny proti vlhkosti a splňují všechny podmínky nelze. Další faktorem pro výběr nábytku, může být jeho cena. Příliš nízká cena nejspíš nesignalizuje příliš velkou kvalitu výrobku.

  Lze tedy předpokládat, že když je cena tak nízká, i materiál musí být na velmi nízké úrovni kvality. To však nemusí platit ani v opačném případě. Tedy, že velmi drahý nábytek je ten nejkvalitnější.

  Vybírejte od prověřených prodejců (třeba MT nábytek v této sekci s luxusem) se kterými máte zkušenosti vy nebo vaši blízcí. Jedině tak můžete mít jistotu, že se jedná o skutečně luxusní koupelnový nábytek, který vám vydrží dlouhá léta.