• Luxusní nábytek do koupelny

  Pojem luxusní koupelna a luxusní nábytek do koupelny znamená pro každého něco jiného. Pokud máte solidní a funkční koupelnu, nemusíte ji bourat a přestavovat, abyste si mohli pořídit nový koupelnový nábytek. Ovšem samozřejmě je mnohem lepší a jednodušší vybavovat koupelnu v novostavbě nebo koupelnu po rekonstrukci. Teprve v novém zmodernizovaném prostoru koupelny dokonale vynikne luxusní nábytek.

  Pojem luxusní

  Pokud budeme za nábytek považovat i vanu, je současný výběr neuvěřitelně pestrý. Módní jsou velké rohové vany s masážními tryskami, vířivkami a dalšími moderními a účelnými prvky. Stejně tak ovšem i volně stojící vany například z litiny, které jsou většinou v retro stylu. Takové podobě vany by měl také odpovídat i ostatní nábytek v koupelně. Výraz luxusní nemusí nutně znamenat pouze ultramoderní. Luxusním dojmem může působit i retro nábytek, nebo nábytek v rustikálním stylu. Současný pestrý výběr umožňuje sladit i luxusní nábytek v koupelně s celkovým pojetím interiéru.

  Luxusní provedení nábytku

  Do koupelny patří především pohodlný nábytek z bezvadných a odolných materiálů a s dostatkem úložného prostoru. Luxus a eleganci dotváří také různé doplňky. Mohou to být i drobnosti, ke kterým má majitel citový vztah. Pro někoho to mohou být lví tlapy držící vanu, pro jiného zvláštní úchytky na dvířkách či zásuvkách koupelnového nábytku apod.

  Nábytek v koupelně může být naprosto moderní, působící dynamickou elegancí. Ovšem stejně luxusně může působit nábytek a ostatní vybavení koupelny inspirované přírodou. V takovéto koupelně se budete cítit jako v příjemné oáze klidu.

  Význam luxusu v koupelně

  Minulostí jsou doby, kdy byla koupelna považována jako nutné bytové příslušenství. Koupelna sloužila pouze k vykonání základních hygienických úkonů bez ohledu na pohodlí a estetiku. Nepřispívala k tomu ani velikost prostoru, ani nedostupnost moderního vybavení včetně luxusního nábytku. Současné koupelny se stále více vybavují nejen luxusním nábytkem, ale také různými prvky pomáhajícími k relaxaci a ozdravování. Jedná se například o hydromasáž, saunu, parní box, chromoterapii a jiná zařízení.

  Důležité je, aby i luxusní nábytek nepostrádal praktičnost a funkčnost. Přitom příliš nezáleží na materiálu, kterým může být sklo, kovové slitiny nebo i pravé dřevo.