• Nejpopulárnější a nejpraktičtější jsou zřejmě nástěnná zrcadla

  Mnozí z nás si ráno v koupelně bez zrcadla neumí ani představit. Zrcadla do koupelny zákonitě patří. Jaké si zvolit? Volba není úplně jednoduchá, ale přicházíme s originálními nápady, které vaší koupelnu rozhodně osvěží a přinesou i plno změn.

  Malé koupelně sluší velkoformátová zrcadla, jelikož zvětší prostor. Takové zrcadlo dokáže prostor i nádherně prosvětlit a provzdušnit. Raději zapomeňte na malé kostičkové mozaiky, cítili byste se tu stísněně.

  Jejich nespornou výhodou je holý fakt, že nezabírají tolik místa. Pokud máte malou koupelnu, stojací zrcadla by tu mohla být dokonce nebezpečná. Hodí se do prostorných koupelen, kde je výsledný dojem připodobňován spíše k domácím lázním.

  Styl zrcadel je otázkou vašeho vkusu

  Zrcadel je spoustu a s tím se sama nabízí otázka: „Jaký styl si zvolit?“ Zrcadlo pro vás totiž může být i dnes jakýmsi pohledem do minulosti. Je opředeným atributem řad historických kontextů, do kterých je možné zpětně nahlédnout. Antická zrcadla jsou možností, jak dodat starobylý nádech, zároveň moderní materiál.

  Jedná se o příjemnou změnu, která dokáže snoubit obojí. Zdobené fazety nejrůznějších vystouplých tvarů nebo pískované rámy se staly hitem. Pokud byste chtěli takové zrcadlo rozhodně vypadá na oko lépe, když se k němu doladí i ostatní koupelnový sortiment. Stojací vany na zdobených nožičkách, hranaté vodovodní kohoutky a motiv venkova by mohl být jednou z variant..přesto se najdou i tací, kterým se líbí ultramoderní zrcadla v podobě zrcadlových panelů se zabudovaným LED osvětlením.

  Novinkou jsou v tomto ohledu i LED pásky s uvnitř ukotveným kosmetickým zrcátkem. Je to atypické řešení, které s sebou nese řadu výhod. Jedná se o nenápadné zrcadélko a ušetří vám prostor.

  Trendy materiálem zrcadel dnešní doby je umělá dýha nebo lakované MDF. Minimalistické provedení zrcadel ve velkých formátech jsou společně s velkoformátovými obklady vhodné do každé koupelny. Minimalizace spár vede také k rychlejšímu, přesto efektivnějšímu úklidu.