• Osvětlení v koupelně je vhodné kombinovat se zrcadlem

  V žádné jiné místnosti není zrcadlo tak důležité, potřebné a využívané, jako v koupelně. Zrcadlo zde neslouží pouze k marnivému zkrášlování před odchodem z domova, ale skutečně k praktickým věcem.

  Muži se bez zrcadla neobejdou při holení, ženy při úpravě účesu a líčení obličeje a nepostradatelné se stává i pro dorůstající děti. Jelikož jen mizivé procento koupelen v našich domácnostech disponuje oknem, je velice praktickým řešením koupelnové zrcadlo s osvětlením.

  Umístění zrcadla

  Nejobvykleji je zrcadlo součástí galerky nad umyvadlem. Je to malá závěsná skříňka zavěšená nad umyvadlem v úrovni obličeje dospělé osoby. Nepsaným pravidlem je, že se její instalace řídí výškou nejmenší osoby v rodině, což zpravidla bývá žena, neboť děti ji v době, kdy začnou hojně používat zrcadlo přerůstají.

  Další variantou jsou zrcadla zabudovaná na vnitřních nebo i vnějších stranách dvířek vysokých koupelnových skříněk. V tomto případě je možné nainstalovat i zrcadlo velikosti dospělé osoby.

  Osvětlení zrcadel

  Pokud je osvětleno samotné zrcadlo, můžete ušetřit za energii a zároveň vám to umožní vidět i všechny detaily na obličeji. Další výhodou je, že koupelnové zrcadlo s osvětlením nevrhá žádné stíny, jako je to v případě tradičního stropního či nástěnného světla.

  Nejčastějším typem osvětlení koupelnového zrcadla je postranní LED svítidla. Ta bývají součástí některých koupelnových skříněk, ať už galérek nebo vysokých skříní, zpravidla spolu s elektrickou zásuvkou, stmívačem a dalšími doplňky. Na trhu jsou na výběr koupelnová zrcadla s ambientním LED osvětlením v jejich dolní nebo horní části, či po straně.

  Dalším variantou jsou samostatná koupelnová zrcadla bez poličky či s poličkou, s integrovanými bodovými světly a elektrickou zásuvkou na holicí strojek, kulmu či fén na vlasy. Tato zrcadla jsou v různých rozměrech a určena jsou k zavěšení nad umyvadlo.