• Potřebujete úložný prostor? Pomůže skříňka pod umyvadlo!

  Pod umyvadlem se objevuje prostor, který bývá často nevyužit. A to je velká škoda, zvláště ve chvíli, kdy máte malou koupelnu a snažíte se šetřit každý centimetr. Úložný prostor pod umyvadlem jde velmi hezky využít a například zde schovávat prostředky na úklid, kosmetiku či jiné věci.

  Vyřešit tento nevyužitý prosto může pomoci skříňka pod umyvadlo, která prostor oddělí, hezky jej schová a uzavře, takže nebude vidět, co všechno pod umyvadlem vlastně máte. K tomu navíc schová i odpad z umyvadla. Vyberte si skříňku pod umyvadlo a rázem získáte úložný prostor navíc!

  Historie a typy

  S rozmachem koupelen v jednotlivých domech se svezl i veškerý nábytek do koupelny, tedy i skříňka pod umyvadlo. Tehdy však vypadala o dost jinak. Jako předchůdce skříněk pod umyvadlo můžeme označit stolky s umyvadly.

  Umyvadla byla ve stolku zabudována a pod nimi se skrýval prostor pro úschovu lahviček se šampóny, s konvičkou na vodu a podobně. Dnes se můžeme setkat s velkým množstvím různých typů skříněk pod umyvadla.

  Můžete si pořídit luxusní modely pod umyvadlo, retro, rustikální, elegantní, moderní či nějakým způsobem originální. Obvykle by měla korespondovat s celkovým vybavením koupelny.

  Nejčastější materiál

  Skříňka pod umyvadlo se vyrábí z mnoha dostupných materiálů. Nejčastěji jsou vyráběny z dřeva, plastu, lamina, dřevotřísky, MDF a podobně.

  Jsou-li kousky originální a luxusní, pak se můžete setkat také s materiálem jako například mramor, nerez či variace umělého kamene. Poslední dobou se v koupelnách objevuje také exotický materiál jako bambus, různé exotické dřevo nebo přírodní kámen.

  Tato varianta může také mít prosklená dvířka, která jsou nejčastěji vyráběna z plastu či z mléčného skla. Je tak jenom na vás, jaký materiál pro skříňku zvolíte. Vždycky pamatujte na to, aby byl materiál kvalitní a celkově se hodil do vzhledu vaší koupelny.

  Jakou vybrat barvu?

  Je dnes vyráběna v mnoha barvách a odstínech, nejčastěji je najdete v bílé, krémové, béžové barvě. Hned za nimi se objevují světle hnědé barvy. Oblíbené jsou také různé dekory, například buk, dub či javor. Vybírejte tak, aby se skříňka hodila do celkového vzhledu vaší koupelny.