• Retro koupelnový nábytek, který si zamilujete – TIP

  I do koupelny si můžete pořídit retro nábytek, nebo jednotlivé skříňky a další doplňky v rustikálním stylu. Oblíbené jsou například koupelnové baterie, které mají starobyle vypadající kohoutky růžicového tvaru. Pro dokonalé sladění je dobré nainstalovat takovéto baterie jak u umyvadla, tak u vany, případně i do sprchového boxu.

  Jak vybírat do koupelny?

  V první řadě je třeba při výběru vhodného koupelnového nábytku hledět na specifické koupelnové prostředí. Nábytek zde musí odolávat rozdílům teplot, vzdušným parám, vlhkosti a přímému působení vody. Vzhledem k malému prostoru, který obvykle koupelny nabízejí, musí být i retro koupelnový nábytek také účelný a pohodlný. To znamená, že musí disponovat dostatkem úložného prostoru, kam byste mohli ukládat ručníky, mycí a čistící prostředky, hygienické a kosmetické prostředky.

  Co je retro

  Svým způsobem je každý nábytek retro, jelikož výrobci vycházejí z mnohaletých zkušeností a osvědčených typů. I když se vyrábí moderní koupelnový nábytek, designéři se vždy nějakým způsobem vracejí ke starým vzorům, které obohacují o moderní prvky. Příkladem jsou umyvadla, vany a koupelnové baterie s kohoutky růžicového tvaru.

  Takovýto retrostyl, připomínající staré zašlé časy, je velice elegantní v kombinaci s retro umyvadlem nebo retro vanou. Hlavně u van se výrobci navracejí k dříve běžným materiálům. Populární jsou vany volně stojící v prostoru, které jsou například z litiny, ale i z kamene nebo dokonce ze dřeva.

  Sestavy a skříňky

  Návrat k rustikálnímu stylu a retro stylu znamená také návrat ke dřevu. Pokud to prostor koupelny dovoluje, může se použít nábytek z masivu. Ovšem současné technologické možnosti nabízejí různé imitace dřeva, které jsou velice odolné vůči vlhkému prostředí. Jedná se především o MDF nebo pevný laminát. Skříňky z těchto materiálů se vyrábějí i v historických tvarech a koupelnu lze vybavit i různými doplňky v retro stylu. Jedná se například o úchytky skříněk, věšáky ručníků, zrcadla apd.