• Sestavy nábytku do koupelny pořizujte chytře

  Při zařizování koupelny se nejčastěji zabýváme výběrem vhodného sanitárního zařízení jako je vana záchod, sprchový kout a baterie a také řešíme druh a barvu obkladů.

  Při tomto všem vybírání a hledání velmi často podceňujeme či úplně zapomínáme na výběr vhodného koupelnového nábytku, který ovšem stejně jako obklady vytváří celý dojem z koupelny.

  Kompletní sestavy nábytku do koupelen

  Koupelnový nábytek se vyrábí již od dob, co byly koupelna jako taková vynalezena. Původně se vždy jednalo jen o skříňku na drobnosti, popřípadě podstavec pod první umyvadla. Postupem čas však začalo přibývat nejrůznějších skříněk, komod a prádelníků, až jsme se dostaly na dnešní standard.

  Ten je tvořen především skříňkami, ve kterých je zabudováno umyvadlo, dále skříňkami nad umyvadlem, které drží zrcadlo a dále skříňky na župany, ručníky, hygienické a čistící prostředky, popřípadě i koš na špinavé prádlo.

  Moderní trendy – u sestav koupelen

  Moderní trendy doléhají i na tento druh nábytku a tak se i on postupně proměňuje. Číslem jedna co se zpracovávaného materiálu týče je dřevo, popřípadě dřevotříska s dýhou. Barevné kombinace však již dávno nejsou ve jménu sněhově bílých odstínu pro pocit co největší čistoty.

  Ukažte mi všechny sestavy skladem

  Trendem dnešní doby jsou skříňky z masivu v tmavých barvách dřeva, popřípadě lakované ve vysokém lesku. Zde se používají kombinace bílé a černé, hnědé, červené, zelené i blankytně modré.

  Materiály, které si zamilujete

  Při vybírání nábytku do koupelny bychom měli vždy dbát na celkový styl našeho bydlení. Pokud rekonstruujeme starou chalupu v klasickém stylu, asi těžko budeme volit do koupelny skříňky ve vysokém laku a lesku. Budeme volit spíše masiv a nápaditosti budeme nasazovat uzdu.

  Pokud však razíme moderní styl bydlení, je pro nás vhodné použít moderní, hladké materiály, které se snadno udržují a hýří nejrůznějšími barvami. Nemusíme se bát ani netradičních vzorů a použití netradičních druhů nábytku, které v sobě kombinují kov, sklo, dřevo, plast i látky.

  Tak trochu jinak – a stylově

  Velkým trendem poslední doby je i používání nejrůznějších fólií nejen na nábytek, ale i na stěny. Skříňky ale i umyvadla si můžete ihned proměnit v rozkvetlou květinovou louku, nebo svěří detail trávy s kapkami rosy. Zde však platí pravidlo, že by se nemělo nic přehánět a tak volíme pouze jemný detail a nikoliv velké foliové polepy, které nám zaberou celou jednu stěnu.

  Chci vidět veškeré koupelnové sestavy