• Skříňka s umyvadlem – klasika, která neomrzí

  Pokud vás nenapadá, jak vyřešit dispoziční situaci svého bytu, nabízí se vám možnosti, o kterých se vám zřejmě ani nesnilo. Možná jste netušili, že skříňka s umyvadlem ušetří spoustu místa, ale současně i financí.

  Ač je tento kousek pro někoho detail, může se zdát, že na něm nezáleží. Opak je pravdou a dnes si můžete vybrat z takových variant, že nebudete vědět, kterou dříve.

  Slaďte koncept s ostatní volnou nábytku

  Pokud vybíráte kompletní vybavení do koupelny, nebudete mít zřejmě problém s novými kousky, které k sobě krásně padnou. Horší je to v případě, že potřebujete něco dovybavit. Kde vezmete odstín WENGE, když výrobce, od kterého jste měli koupelnu před 10 lety už ho nemá?

  Skříňka s umyvadlem

  Podíváte se samozřejmě ke konkurenci a pestrá škála výběru vás rozhodně překvapí. Dá se totiž najít přesně to, co potřebujete a daleko moderněji přizpůsobené.

  Volné pole působnosti

  Skříňka s keramickým umyvadlem tvoří stále zlatý standard, ale objevují se i jiné materiály, např. dřevěné, kameninové či dokonce skleněné umyvadlo. Záleží skutečně na vás, čemu dáte přednost, ale vaší koupelnu by to mělo oživit. Kdo by si nechtěl ve své vlastní koupelně připadat jako v malých lázních, byl by pošetilec.

  Umyvadlové skříňky na jednom místě

  U většiny moderních skříněk se nemusí řešit ani výška. Mají totiž nastavitelné nožičky, kterými si člověk upraví skříňku do výšky tak, jak potřebuje. Je to praktický bonus a na eleganci skříňce přidá i třeba zapuštěné matné sklo v přední části.

  Zásuvky s plnovýsuvem jsou rovněž velmi podstatnou drobností. Lépe se vám z nich budou vyndavat kosmetické přípravky i třeba osuška. Nemusíte tudíž řešit dosah dalších věcí od umyvadla. Obyčejné police jsou pro méně náročnější uživatele, ale svou úlohu také plní celkem obstojně.

  Se skříňkou pod umyvadlem skryjete sifon

  Se skříňkou si můžete dovolit levnější volbu sifonu. Plastový sifon? Proč ne, když bude ve skříňce, nikdo ho neuvidí. Když skříňku nemáte a tato část je vidět, efektivněji bude působit sifon z chromu.

  Ukažte mi všechny skříňky

  Další neméně atraktivní záležitostí jsou kromě plnovýsuvných zásuvek i vysunovací nebo výklopné koše na špinavé prádlo. Jsou ovšem součástí dvířek, takže netříští vzhled vaší koupelny. Ještě jedna malá rada na závěr, kterou je potřeba v konceptu zachovat zní:

  „Správná hloubka skříňky zajistí lícování s umyvadlem a nebude nikde nic přečnívat“.