• Skříňka s umyvadlem je praktická a žádaná

  Máte malou koupelnu a potřebujete využít každé místečko? Pořiďte si koupelnovou skříňku s umyvadlem, která nejen že ušetří místo, ale rovnou poskytne žádaný úložný prostor, který se zejména v malé koupelně určitě neztratí.

  V dnešní době jsou tyto skříňky s umyvadlem navíc velice oblíbené a tak je jejich nabídka na trhu opravdu rozsáhlá. Při výběru modelu s umyvadlem se zaměřte nejen na její vzhled, ale i celkové provedení, z jakého materiálu je vyrobena apod., jelikož by rozhodně měla být odolná vůči vlhkosti.

  Z jakých materiálů se skříňky vyrábí?

  Vzhledem k tomu, že nabídka na trhu je opravdu rozsáhlá, jsou široké i možnosti, co se materiálu týče. Pokud chcete, aby koupelnová skříňka s umyvadlem byla levná, je vhodné zvolit lamino. To je ovšem náchylné na vlhkost a tak je důležité pohlídat si, aby skříňka měla odolné plastové ABS hrany.

  Mnohem vhodnějším a stále cenově přijatelným materiálem jsou MDF desky opatřené folií, která velice dobře zabraňuje vniknutí vlhka, nehrozí odchlipování hran a jsou tak velice odolné. Navíc je k dispozici opravdu mnoho barevných dekorů. Věřte, že si vyberete.

  Podobně lze vybírat také z MDF desek opatřených lakem, který může být hluboce lesklý či matný. Při nákupu lesklé skříňky pod umyvadlo ovšem musíte počítat s viditelnějšími otisky či šmouhami, které se musí častěji ošetřovat než je tomu u matného nábytku.

  Jak skříňky pod umyvadlo využít a jak je kombinovat?

  Modely pod umyvadlo lze skvěle využít jako úložný prostor pro ručníky, hygienické potřeby či čisticí prostředky. Vzhledem k tomu, že je lze zakoupit v mnoha velikostech, je jen na vás, jak vzniklý úložný prostor využijete. Dejte si při nákupu ovšem pozor na umístění odpadu, který bude nutný namontovat a ve vámi zvoleném způsobu využití skříněčky by mohl snadno překážet.

  Samotné skříňky je vhodné kombinovat s dalším koupelnovým nábytkem, jako jsou větší skříně, závěsné varianty, komody apod. Vždy ovšem dbejte na to, aby mezi nábytkem a zdí byla mezera o velikosti přibližně patnácti milimetrů. Tato mezera bude sloužit jako jednoduché větrání a vy zamezíte vzniku plísní, které se ve vlhku velice snadno vytváří.

  Pokud se tedy chystáte na výběr správných koupelnových doplňků, nevybírejte podle dekoru, přemýšlejte i nad materiálem a povrchem. Nezapomeňte, že materiál musí být odolný proti vlhkosti a strukturovaný povrch se těžce omývá. Věříme, že vyberete správně! V případě nutnosti se neváhejte kdykoli obrátit na odborníka!