• Spojte umyvadlo a skříňku v jedno!

  Vybavujete si koupelnu a už dopředu víte, že určitě chcete umyvadlo a pod ním skříňku na uložení všemožných věcí? Pak máte dvě možnosti. Koupit si umyvadlo a skříňku pod umyvadlo zvlášť a sladit je k sobě dohromady.

  Nebo si můžete pořídit koupelnovou skříňku s umyvadlem, což vypadá velmi hezky a elegantně. Vše je spojeno, takže jde o jeden kus nábytku, který vaší koupelně dodá vše, co potřebuje. Úložný prostor a hezké umyvadlo! Koupelnová skříňka s umyvadlem vás opravdu nadchne a v každé koupelně bude vypadat nádherně!

  Historie a typy

  Zabrousíme-li do historie, zjistíme, že koupelnová skříňka s umyvadlem se užívala už v dávných dobách. Je pravdou, že nevypadala tak, jak jí známe dnes, nicméně základ dnešní koupelnová skříňka s umyvadlem čerpá z ní. V 17. a 18. století se objevuje velký rozmach koupelen v domě.

  V tomto rozmachu se svezly tehdejší umyvadla zabudována do toaletních stolků, z nichž vychází dnešní koupelnové skříňky s umyvadlem. Dříve existoval jeden typ, dnes je k dispozici mnoho typů, vybrat si tak můžete takové skříňky s umyvadlem, které se vám líbí a dotvoří celkový vzhled koupelny.

  Najdete levné i luxusní koupelnové skříňky s umyvadlem, moderní i retro. Jste-li milovníky rustikálního nábytku, elegantního, secesního, pak si jistě také vyberete.

  Nejčastěji používané materiály

  Koupelnová skříňka s umyvadlem se vyrábí z mnoha různých materiálů. Umyvadlo bývá nejčastěji vyrobeno z keramiky. Koupelnová skříňka už disponuje mnoha různými materiály. Například lamino, LDT, MDF, plast, dřevo, dřevotříska.

  Často se také jednotlivé materiály kombinují, například laminová dřevotříska a podobně. K dostání jsou však také materiály jako mramor či přírodní kámen. Tyto materiály nejsou běžné, jde o materiály luxusní a finančně náročné.

  Důležité je zaměřit se i na kvalitu materiálu, vzít v úvahu, že mnohé koupelny nemají dobré odvětrávání, bývá v nich často po sprchování či koupání pára a často se v ní drží vlhko. I k tomu přihlížejte.

  Jaké jsou dostupné barvy?

  Koupelnová skříňka s umyvadlem může být v mnoha barvách a barevných provedeních. Obvykle je umyvadlo bílé či krémové a skříňka bývá různě barevná. Můžete si vybrat vzhled dřeva a různých dekorů, nebo zvolit barevnější vzhled. Taková červená, modrá, zelená, béžová skříňka vypadá velmi hezky. Vybírejte takovou barvu, která se bude hodit do celkového vzhledu vaší koupelny!