• Umyvadla do koupelny, která budou slušet

  Umyvadlo je srdcem koupelny. Při jeho výběru není dobré myslet jen na vzhled, který ohromí každou návštěvu, ale také na funkční stránku. Ať už si vyberete designový skvost nebo velmi drahé umyvadlo, pokud vám nebude dobře sloužit, nebude vám k ničemu.

  Jak tedy vybrat umyvadla do koupelny

  Umyvadla do koupelen

  Nejlepší poučkou pro výběr umyvadla je to, že by měla velikost umyvadla a tvar ladit s celkovým dojmem koupelny. Umyvadla do koupelny by neměli být příliš velké a zabírat spoustu místa. Nesmí být ani příliš malé. Pokud bude, nebudete mít kde si umýt ruce. Základní poučka zní:

  „Umyvadlo musí být tak velké, aby se do něj vešly obě ruce a voda necákala ven.“

  Správnou velikost poznáte, pokud před ním budete mít více jak 80 centimetrů volného prostoru. Je tedy dobré předem přemýšlet, kam umístíte umyvadlo do koupelny.

  Kolem umyvadla počítejte s dalším prostorem. Tam budete odkládat potřebné věci, jako jsou kartáčky, ručníky či držáky. Ideální prostor je kolem 20 centimetrů.

  Ukažte mi další varinty umyvadel

  Tvary umyvadel se různí podle potřeby a dispozic koupelen. Pořídit si můžete klasické oválné nebo vyzkoušet neotřelý design v podobě kulatého či rohového umyvadla. Poslední varianta bývá ideálním řešením pro koupelny, které trpí nedostatkem prostoru. Kromě toho, že se jedná o pěkné řešení, bývá často i praktické.

  Koupelna a umyvadla do koupelny musí spolu ladit

  Podle toho, do jaké atmosféry je laděna koupelna, tak musí být pořízeno i umyvadlo. Pokud máte veškerý nábytek v rustikálním stylu, i podobně zvolíte umyvadlo do koupelny. V případě, že máte všude zlato, i podobně laděné budou i jednotlivé modely. Pro moderní interiér, můžete zvolit chladné materiály v podobě kovu s geometrickými tvary.

  Velká umyvadla do koupelny pro velkou rodinu

  Může se stát, že i pro klasickou rodinu bude jedno umyvadlo malé. K dispozici jsou pak řešení, které uspokojí i velké rodiny. Dvojumyvadlo do koupelny je však poměrně drahou záležitostí a navíc je náročné na prostor.

  Chci vidět všechny modely skladem

  Ideální velikost dvojumyvadle je kolem 120 x 60 centimetrů. Takové umyvadlo uspokojí každého. Získáte totiž větší odkládací prostory a i větší prostor pro osobní hygienu. Navíc odpadnou hádky o koupelnu. Taková investice se pak vyplatí.