• Umyvadlo se skříňkou i do menších koupelen

  Umyvadlo se skříňkou je praktickým řešením malých koupelen. Pokud by byla každá z těchto částí umístěna zvlášť, zabírala by v koupelně moc prostoru. Takto je situace elegantně vyřešena a vás se zmocní blažený pocit, že jste výzvu, jak si poradit s malou koupelnou, zvládli na výbornou. Každému přece záleží na tom, aby i ta jeho koupelna vypadala, co nejlépe.

  Výběr materiálu umyvadla

  Keramika je tradiční, ale začínají se objevovat i jiné neméně kvalitní a tolik obdivované dřevěné nebo kamenné podoby. Koupelna ve výsledku připomíná spíše malé lázně a doslova vybízí k relaxaci. Stylová jsou však i nadčasová umyvadla v podobě skla a nerezu.

  Dolní koupelnové skřínky

  Systém ukotvení je ve formě zavěšení nebo zapuštění. Každý preferuje něco jiného, ale do popředí se výrazně dostávají umyvadla ve stylu retro, které více, než umyvadlo v koupelně, připomínají toaletní stolky. Zda u vás zvítězí strohost nebo kombinace, je ryze ve vaší režii.

  Občas nestačí ani jedno

  Nicméně s výběrem umyvadla tak budete nuceni řešit i jeho výslednou částku, která za méně známé materiály a originalitu provedení, bude samozřejmě vyšší. I tak se vám však honosnost koupelny může hodit. Pokud víte, že vám vydrží několik generací, nebojte se toho.

  Ukažte mi všechny varianty skladem

  Ani varianta se dvěma umyvadly není vůbec špatná. Rodina se tak v koupelně vystřídá klidně jedním otočením. Nejprve dvě děti a potom žena s mužem. Roli však hraje i výška umístění, která je většinou do 1 metru nad zemí. Vyzkoušet si to nanečisto můžete tak, že se postavíte k umyvadlu a voda vám nebude stékat po loktech.

  Pár zásad na závěr

  Pokud je umyvadlo se skříňkou menší, je lepší zajistit větší plochu na odkládání. A úklid? Ten je samozřejmě malinko složitější s těmi modernějšími materiály, které vyžadují speciální péči. Udržovat lesk nerez kovu a čistotu tak nemusí být úplně snadné.

  Jelikož umyvadla z umělého kamene jsou pověstná i tím, že jsou mechanicky odolná a vydrží vysokou teplotu, ladí ideálně v konceptu s kamennou vanou, kde si můžete vychutnat horkou koupel.

  Chci vidět všechny umyvadlové skříňky

  Umyvadlo beze spár si tak sice připlatíte, ale zase nemusíte řešit kdejakou prasklinu, kam by vám mohla zatékat voda a usazovat se vodní kámen. A s barvou umyvadel si lámat hlavu v tomto případě rozhodně nemusíte. Syntetický mramor a kamenný vápenec je dostupný v mnoha barevném provedení. Pokud přece jen máte zájem o klasiku, prodávají se i umyvadla zapuštěná ve skříňkách ze smaltu.