• Vybavte si koupelnu levným nábytkem!

  Koupelnový nábytek je v každé koupelně velice důležitým prvkem. Poskytuje totiž tolik důležitý a využívaný úložný prostor, kam lze umístit ručníky, hygienické potřeby, kulmu i vysoušeč vlasů. Úložné prostory v koupelně využije opravdu každý ve vaší domácnosti. Navíc se jedná o něco, čeho si člověk všimne hned na první pohled a tak si vyplatí vybírat opravdu s rozumem.

  Při výběru levného koupelnového nábytku dbejte na velikost prostor!

  Naprosto prvním zásadním krokem při výběru jakéhokoli levného koupelnového nábytku je hlavně zaměření se na velikost prostor koupelny a to včetně změření odpadů, zjištění umístění elektrických zásuvek a rozvodů pro osvětlení apod.

  Všechny tyto aspekty jsou při výběru opravdu důležité. Při výběru dbejte také na udávané rozměry nábytku. Způsob udávání rozměrů se liší od každého výrobce. Někdo udává rozměry skříněk již s umyvadlem, někdo bez něj apod.

  O napojení odpadu se můžete dozvědět například v montážních návodech, kde zjistíte také přesné rozměry koupeného nábytku. Pro optické zvětšení malé koupelny je dobré popřemýšlet nad umístěním velkého zrcadla.

  Pohlídejte si způsob otevírání skříněk a skříní

  Pakliže máte v koupelně nedostatek prostoru, dejte si při nákupu levného koupelnového nábytku pozor na způsob jeho otevírání. Všechny skříňky by správně mělo být možné plně otevřít, aniž by dvířka do něčeho vrážela.

  U některých skříněk je nutné zohlednit, zda-li bude potřeba otevírání vlevo či vpravo. Ne u všech koupelnových skříní je možné zvolit obě možnosti. Oblíbené jsou v poslední době zejména šuplíky, které umožňuji vysunutí do prostoru, a věci uvnitř jsou krásně vidět.

  V menších koupelnách se vyplatí i skříňky pod umyvadlo

  Pokud chcete využít v menší koupelně opravdu všechen prostor, dbejte také na umístění umyvadla. I levný koupelnový nábytek lze koupit s již zabudovaným umyvadlem ve skříňce, která může poskytnout další úložný prostor. Při výběru skříňky pod umyvadlo si pohlídejte možnost jednoduchého napojení odpadu. Jestliže kupujete umyvadlo a skříňku zvlášť, pečlivě si zkontrolujte rozměry!

  Levný koupelnový nábytek lze v dnešní době zakoupit z několika materiálů, mezi které patří například dřevo, laminát, dýha, plast, kov a mnoho dalšího. Je tak jen na vás, čemu dáte přednost. Pamatujte ovšem, že lamino je náchylné na vlhkost a tak je důležité pohlídat si, aby nábytek z něj měl odolné plastové ABS hrany, které zabrání vniknutí vlhkosti.