• Vybavte si koupelnu moderním nábytkem!

  Rekonstruujete koupelnu? Rádi bystě si pořídili nový koupelnový nábytek? Poohlídněte se po něčem moderním. V dnešní době je stylový nábytek do koupelny velice oblíbený a tak určitě najdete něco, co padne do oka i vám. Nábytek do koupelny je zkrátka důležitým úložným prostorem, tak vybírejte pečlivě.

  Čím vším lze koupelnu vybavit?

  Při nakupování nábytku do koupelny se fantazii meze nekladou. Zajisté by ovšem neměl chybět dostatečný počet skříněk a skříní, které vytvoří důležitý úložný prostor pro odložení ručníků, vysoušeče vlasů, hygienických potřeb apod. Oblíbené jsou také skříňky pod umyvadlo a odolné komody.

  Dále by rozhodně nemělo chybět zrcadlo, které je skvělým pomocníkem při optickém zvětšování prostoru koupelny. Pro snadné ukládání ručníku je možné zakoupit také elegantní věšáky a další podobné drobné doplňky.

  Z jakého materiálu nábytek do koupelny zakoupit?

  V dnešní době je na trhu opravdu mnoho různých materiálů, ze kterých se nábytek do koupelny vyrábí. V moderních koupelnách často dominuje dřevo, které je ovšem potřeba chránit proti stojaté vodě například při poruše instalace.

  Koupelnový nábytek ze dřeva se prodává s nožkami či soklíky z jiných odolných materiálů (nerez či plast) nebo se doporučuje zavěsit jej několik centimetrů nad zem. Pokud se tímto ovšem nechcete zabývat, můžete zvolit nábytek do koupelny z odolnějších materiálů, mezi které patří například laminát, kov či plast.

  Pokud umisťujete skříňky do takové vzdálenosti, že budou přicházet do kontaktu s vodou, doporučujeme zaměřit se nejen na výběr odolného materiálu, ale také na ochranu hran, které by měly být lepené PUR lepidlem či chráněné ABS páskou.

  Lesklý, matný, bílý či se vzorem?

  Pokud vybíráte z rozsáhlé nabídky internetových obchodů, je to běh na dlouhou trať. Lze totiž zakoupit jak jednobarevné skříňky, tak koupelnové skříňky se vzorem dřeva i v jiném dekoru. Jak tedy vybrat? Pamatujte, že při výběru nábytku z bílé barvy je třeba myslet na to, jak je odolný proti UV záření. Levné skřínky na slunci často mění barvu a jsou lehce vidět jednotlivé fleky.

  V dnešní době jsou také velice oblíbené lesklé materiály, které jsou ovšem mnohem náročnější na údržbu, a to ať už jde jen o šmouhy či otisky, nebo o škrábance. Nábytek do koupelny z matného materiálu se lépe udržuje a je snazší jej zkombinovat s dřevěnými prvky v koupelně a s dalším vybavením.