• Vybavte si svou koupelnu!

  Mnozí si myslí, že na koupelně až tak nezáleží, netrávíte v ní mnoho času, tak proč jí nějak zvelebovat či vybavovat? To je však velká chyba! I na koupelně záleží. Chcete-li, aby se vám dobře žilo, myslete i na koupelnu!

  Vybavit si ji hezkým, barevným nábytkem je důležité, abyste se cítili dobře. Koupelna může poskytovat místo, kde budete relaxovat ve vaně plné horké vody a pěny. A i takové prostředí musí hezky vypadat! Vybavte si proto svou koupelnu tak, aby se vám v ní hezky odpočívalo a příjemně relaxovalo!

  Cena versus kvalita

  Mnoho lidí musí za omezený počet financí vybavovat své příbytky. I za nízké ceny se dá, ale pořídit mnoho hezkých věcí. Pořídit si levný nábytek do koupelny chce jen trošku trpělivosti a umět hledat!

  Neznamená, že když si koupíte nábytek levný, musí být automaticky nekvalitní. Přesto by cena neměla být jediným kritériem při výběru nábytku do koupelny. Někdy se vyplatí přidat pár korun navíc a pořídit si kvalitní nábytek, který vám vydrží dlouho.

  Zaměřte se při výběru také na kvalitu, zejména na to, z jakých materiálů je levný nábytek do koupelny vyráběn. Kvalita a cena se dají velmi vhodně kombinovat.

  Nejčastější materiály a historie koupelen

  Levný nábytek do koupelny se dnes již vyrábí z mnoha různých materiálů. Nejčastěji to bývá dřevo, lamino, MDF, plast či kombinace dvou a více materiálů. Jde o materiály, které bývají speciálně ošetřeny a ve vlhkém prostředí, jakým koupelna bezesporu je, si umí skvěle poradit a odolávat vlhkosti.

  Koupelny obecně se do domů začaly přesouvat v 17. a 18. století. V tomto období koupelny zaznamenávají obrovský rozmach a došly postupně až do podoby, v jaké je vídáme dnes. Postupně si v koupelnách vydobyly své místo také toaletní stolky se zrcadly, umyvadla, mycí soupravy, holící stolky a podobně.

  Jakou barvu zvolit?

  Vybrat barvu do koupelny se může jevit jako docela těžké, dnes je k dostání koupelnový nábytek v opravdu mnoha barvách a barevných odstínech. Můžete tak mít koupelnu ve své oblíbené barvě.

  Stále však v koupelnách obecně převládají světlé barvy, i když ani ty tmavé nejsou výjimkou. Ty však koupelnu opticky zmenšují, takže nemáte-li velkou koupelnu, raději sáhněte po světlých barvách. Levný nábytek do koupelny se nejčastěji vyrábí v bílé, světle hnědé, béžové, krémové barvě. Vyberte si i vy u nás nábytek do vaší koupelny!