• Jak vybrat koupelnový nábytek s umyvadlem

  Čeká vás rekonstrukce koupelny a nevíte jaký správný koupelnový nábytek s umyvadlem zvolit? Hlavním kritériem správného výběru je materiál a především jeho povrchová úprava. Jedině tak vám vydrží koupelnový nábytek s umyvadlem hezký a funkční několik let.

  Nebojte se kombinovat

  Při výběru koupelnového nábytku nehraje příliš velkou roli materiál, ale především jeho povrchová úprava. Kombinovat mezi sebou můžete kov, plast, sklo, masivní dřevo nebo laminované desky. Stejně tak nezáleží ani na barevném provedení. Vše máte v rukou a fantazii se meze nekladou.

  Koupelnový nábytek s umyvadlem by měl být perfektně ochráněn proti vodě a především stojaté vodě. Tento problém se nejčastěji řeší povrchovou úpravou a vysokými nožičkami, které izolují koupelnové skříňky od země a tedy i stojaté vody.

  Z čeho se nejčastěji vyrábí koupelnový nábytek s umyvadlem

  Tělo koupelnového nábytku se nejčastěji vyrábí z dýhové nebo laminované dřevotřísky. Ta je velmi levná a snadno opracovatelná. Na tělo koupelnového nábytku ideální. Přední část nábytku, tedy dvířka jsou vyráběny z kvalitnějších materiálů.

  Nejčastěji je to MDF deska či masivní dřevo. Tyto části jsou ošetřeny speciálním nátěrem a lakovány transparentním lakem či krycí hmotou. Berte v potaz skutečnost, že čím více je povrch lesklý, tím náročnější je jeho údržba. Jdou na něm totiž vidět všechny otisky, škrábance či šmouhy.

  Koupelnový nábytek s umyvadlem bývá designově řešený především v přední části. Lze se tedy setkat s kombinací dřeva a skleněných výplní či nerezových doplňků. Tento vzhled nebo úprava materiálu koupelnového nábytku ničemu neškodí.

  Kombinovat lze i barevné provedení jednotlivého nábytku a v případě výroby, lze koupelnový nábytek s umyvadlem upravit k obrazu svému. Je nutné však počítat s drobným příplatkem za individuální služby.

  Čím je koupelnový nábytek s umyvadlem ošetřen

  Pro konečnou povrchovou úpravu koupelnového nábytku se používají polyuretanové laky či barvy. Ty se nanášejí na nábytek v několika vrstvách a z dostupných nátěrů mají nejlepší krycí a ochranné vlastnosti. Ideální jsou i díky nepřebernému množství barev a odstínu. Vše navíc můžete kombinovat v lesklém, polo-matném či matném provedení.