• Výprodej koupelnového nábytku – čemu se vyvarovat

  Koupelnového nábytku se za rok vyrobí nepřeberné množství sérií a designů. V případě, že nepotřebujete aktuální trendy v oblasti interiérového nábytku, je výprodej koupelnového nábytku jednou z možností, jak si sehnat kvalitní nábytek za rozumné ceny.

  Musíte si však dát pozor na několik věcí. Jednou z často podceňovaných věcí je dávání přednosti kráse před praktickou stránkou nábytku. Jaké nejčastější chyby se dělají při výběru koupelnového nábytku a jak se jim vyvarovat, se dozvíte níže.

  Dvakrát měřte jednou nakupujte

  Školácká chyba se neustále opakuje. Koupelnový nábytek ve výprodeji nabízí opravdu krásné kousky. Jenže pokud vám ani jeden z nich nebude pasovat do koupelny, bude vám k ničemu. Při výběru koupelnových skříněk či poliček, je důležité vše pořádně změřit.

  Na paměti musíte mít, že udávané rozměry berou někdy v potaz umyvadlo a někdy ne. To samé platí i pro přípojení vody. Vše musí být perfektně naplánováno a jediná chyba vám udělá rozdíl mezi nábytkem, který perfektně sedí a nábytkem, který nejde pořádně zavřít.

  Dejte přednost kvalitě

  Koupelnový nábytek ve výprodeji vybírejte v co nejlepší možné kvalitě. Obzvláště, je-li vaše rodina akční v koupelně. Čím více pohybu v koupelně, tím více vody na nábytku a tím více nároků bude vyžadovat vaše koupelna na údržbu.

  Přednost tedy dejte kvalitě před cenou či krásou. Krásný koupelnový nábytek ve výprodeji se bude totiž vyjímat ve vaší koupelně jen pár měsíců, než se naplno projeví plíseň díky vodě zateklé mezi spáry dvířek.

  Kvalitní koupelnový nábytek by měl mít lepené hrany ABS páskou s PUR lepidlem nebo mají několika vrstvený lak. V případě správné povrchové úpravy se vám nábytek nerozloží hned po prvním stříkanci vody.

  Buďte praktičtí

  Rozvržení nábytku není jen záležitostí designu, ale i praktické stránky věci. Koupelnový nábytek ve výprodeji nabízí možnost ukotvení do zdi, na soklu či nožičkách. Podle způsobu posazení se zvyšuje i náročnost na údržbu, životnost a praktičnost celé koupelny.

  Nejideálnějším řešením je umístění nábytku na nožičky nebo zavěšením na zeď. Vodu lze jednoduše vytřít. Pokud však bude sokl správně ošetřen, nemusíte se bát, že by voda porušila konstrukci koupelnového nábytku.